Main menu

Endodoncja – leczenia kanałowe

Gdy proces próchnicowy penetruje głęboko aż do miazgi, czyli środka zęba następuje stan zapalny nerwu i pacjent odczuwa silny ból. Wtedy niestety trzeba ząb leczyć kanałowo czyli usunąć tkanki zapalne i szczelnie wypełnić układ kanałów w korzeniach zęba. Leczenie takie jest bardzo często nie lada wyzwaniem dla lekarza, gdyż układ kanalików potrafi czasami być bardzo skomplikowany. Lekarz ma zadanie opracować chemicznie i mechanicznie i usunąć martwe tkanki z komory i kanałów zęba. Jednakże prawidłowe przeleczenie najczęściej pozwala zachować uzębienie na dłuższy czas. Bardzo często trzeba wykorzystać pracę w powiększeniu tzn. lupy i mikroskop co również jesteśmy wstanie zagwarantować naszym pacjentom. Nie jest to zawsze leczenie tanie, ale na pewno ząb naturalny wyleczony będzie bardziej cieszył pacjentka niż uzupełnienie protetyczne. Taki „martwy ząb” wcale nie musi źle wyglądać, gdyż z powodzeniem można uzupełnić go korona lub wykorzystać go przy bardziej skomplikowanych odbudowach.

SZANOWNI PACJENCI

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia z dnia 24.03.2020 wszystkie zaplanowane wizyty zostają zawieszone do odwołania.

Praca gabinetu odbywa się wyłącznie w trybie pilnym i przyśpieszonym po uprzednim kontakcie telefonicznym 604180611. Tryb pilny dotyczy również awarii w aparacie stałym.

Wszelkie komunikaty co do dalszej pracy gabinetu będziemy umieszczać na stronie internetowej.

Zespół Centrum Stomatologii Śmieleccy