Main menu

Endodoncja – leczenia kanałowe

Gdy proces próchnicowy penetruje głęboko aż do miazgi, czyli środka zęba następuje stan zapalny nerwu i pacjent odczuwa silny ból. Wtedy niestety trzeba ząb leczyć kanałowo czyli usunąć tkanki zapalne i szczelnie wypełnić układ kanałów w korzeniach zęba. Leczenie takie jest bardzo często nie lada wyzwaniem dla lekarza, gdyż układ kanalików potrafi czasami być bardzo skomplikowany. Lekarz ma zadanie opracować chemicznie i mechanicznie i usunąć martwe tkanki z komory i kanałów zęba. Jednakże prawidłowe przeleczenie najczęściej pozwala zachować uzębienie na dłuższy czas. Bardzo często trzeba wykorzystać pracę w powiększeniu tzn. lupy i mikroskop co również jesteśmy wstanie zagwarantować naszym pacjentom. Nie jest to zawsze leczenie tanie, ale na pewno ząb naturalny wyleczony będzie bardziej cieszył pacjentka niż uzupełnienie protetyczne. Taki „martwy ząb” wcale nie musi źle wyglądać, gdyż z powodzeniem można uzupełnić go korona lub wykorzystać go przy bardziej skomplikowanych odbudowach.

Szanowni pacjenci

W związku z pandemia w kraju i na świecie zmieniany zasady funkcjonowania Centrum Stomatologii Śmieleccy.

  1. Wszyscy, którzy do tej pory mieli umówione wizyty a nie zostały one jeszcze przełożone proszeni są o kontakt 604 180 611 lub wysłanie SMS w celu ustalenia wizyty.
  2. Wizyty bieżące od 4 maja będą odbywały się wg wcześniejszych terminów o ile nie zostały one zmienione.
  3. Pacjenci z aparatami ruchomymi proszeni są o kontakt na przełomie czerwca i lipca w celu ustalenia terminu.
  4. Prosimy o zgłaszanie się na wizytę 5 minut wcześniej i informowanie nas o tym pod numerem 604 180 611 w celu wpuszczenia do Centrum – Opiekun zbierze wywiad epiedemiologiczny i pokieruje Pacjenta do odpowiedniego gabinetu.
  5. Prosimy by przychodzić bez osób towarzyszących, gdyż nie zostaną one wpuszczone do Centrum, wyjątkiem są dzieci pod opieką jednego opiekuna i osoby wymagające opieki.
  6. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość , gdyż wprowadzone procedury są nowe ale wspólnie będziemy starać się je usprawniać w celu jak najlepszego i najbezpieczniejszego przeprowadzenia procesu leczenia naszych Pacjentów.

Zespół Centrum Stomatologii Śmieleccy