Main menu

Stomatologia Zachowawcza

Naczelnym zadaniem tej dziedziny jest dążenie do utrzymania swojego naturalnego uzębienia aż do później lat dorosłego życia. Polega na usunięciu zmian próchnicowych, czyli najczęstszej chorobie zębów, odtworzeniu naturalnego wyglądu i funkcji żucia. Czasami wystarczy profilaktyka, czyli stosowanie preparatów zawierających duże dawki fluoru w celu spowolnienia lub zniwelowania plam próchnicowych. Jednakże jest to wyjątkowo rzadka sytuacja, gdyż najczęściej na tym etapie pacjent wspomaga się domowymi sposobami. Kolejnym etapem jest już usuniecie zmian próchnicowych co budzi największe obawy u pacjentów, ale dziś stosowane znieczulenia dają całkowity komfort podczas wizyty, oczywiście można zastosować również nowinki technologiczne i spróbować znieczulenia komputerowego śródkostnego dzięki czemu po wizycie można od razu jeść i pić. W przypadku dużej odbudowy zrębu zęba zalecane byłoby zastosować odbudowy typu inlay, onlay, które cechują się większą szczelnością jak i dłuższym czasem użytkowania, gdyż wypełnienia kompozytowe nie są wieczne i co kilka lat trzeba je wymieniać najczęściej. Dziś możemy takie porcelanowe uzupełnienia wykonać na miejscu, gdyż posiadamy urządzenie do wykonywania komputerowych uzupełnień CEREC.

Szanowni pacjenci

W związku z pandemia w kraju i na świecie zmieniany zasady funkcjonowania Centrum Stomatologii Śmieleccy.

  1. Wszyscy, którzy do tej pory mieli umówione wizyty a nie zostały one jeszcze przełożone proszeni są o kontakt 604 180 611 lub wysłanie SMS w celu ustalenia wizyty.
  2. Wizyty bieżące od 4 maja będą odbywały się wg wcześniejszych terminów o ile nie zostały one zmienione.
  3. Pacjenci z aparatami ruchomymi proszeni są o kontakt na przełomie czerwca i lipca w celu ustalenia terminu.
  4. Prosimy o zgłaszanie się na wizytę 5 minut wcześniej i informowanie nas o tym pod numerem 604 180 611 w celu wpuszczenia do Centrum – Opiekun zbierze wywiad epiedemiologiczny i pokieruje Pacjenta do odpowiedniego gabinetu.
  5. Prosimy by przychodzić bez osób towarzyszących, gdyż nie zostaną one wpuszczone do Centrum, wyjątkiem są dzieci pod opieką jednego opiekuna i osoby wymagające opieki.
  6. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość , gdyż wprowadzone procedury są nowe ale wspólnie będziemy starać się je usprawniać w celu jak najlepszego i najbezpieczniejszego przeprowadzenia procesu leczenia naszych Pacjentów.

Zespół Centrum Stomatologii Śmieleccy